BUDOWA NA ZMÓWIENIE

Wykonujemy na zamówienie kajaki, kanu, małe łódki, deski SUP, a nawet deski surfingowe. Możesz wybrać dowolny projekt z setek projektów dostępnych w sieci, a my go dla ciebie wykonamy. Współpracujemy też z polskimi projektantami więc możemy wykonać projekt “szyty na miarę” specjalnie dopasowany do twoich potrzeb. Bardzo lubimy proces współpracy z klientem w czasie którego wykluwa się ostateczny kształt kajaka, kanu czy deski.

Budowa drewnianych desek surfingowych oraz SUP.

Polska to na pewno nie jest największy rynek dla surfingu ale nie zrażamy się tym. Bardzo lubimy deski dlatego je budujemy.

Jeżeli chcesz mieć niepowtarzalną deskę surfingową lub SUP, stworzoną z pasją, to zapraszamy. Budujemy w różnych technologiach i wykorzystujemy najlepsze materiały dostępne na rynku. Zwykle deski laminujemy tkaniną szklaną i żywicą epoksydową, co nadaje im dużą wytrzymałość. Jeżeli chodzi o drewno, to w tej chwili dostępna jest większość gatunków (paulownia, cedr, balsa), które tradycyjnie stosuje się do wyrobu drewnianych desek. Poniżej linki do stron z których można dużo dowiedzieć się o drewnianych deskach, a także kupić plany lub całe zestawy do budowy.

http://www.grainsurfboards.com

https://sliverpaddleboards.com

deska surfingowa
Orzeszek

Budowa w technologii “szycia in klejenia” (stich and glue).

To bardzo wdzięczna technologia budowania kajaków, kanu, małych łódek czy nawet desek SUP. Polega  na łączeniu precyzyjnie wyciętych elementów ze sklejki i łączeniu ich żywicą. Całość konstrukcji może być laminowana tkaniną szklaną i żywicą dzięki czemu uzyskuje bardzo wysoką wytrzymałość przy zachowaniu niskiej wagi oraz walorów estetycznych jak przy budowie z drewna. Dzięki połączeniu tradycji i nowych technologii można zbudować piękne kanu czy kajak o walorach użytkowych nie gorszych niż w przypadku konstrukcji “plastikowych”.

W sieci można znaleźć wielu producentów, którzy oferują kompletne zestawy do samodzielnej budowy (wycięte elementy drewniane, żywice, instrukcje itp.) jak i plany papierowe w skali 1:1. Podejmujemy się budowy zarówno z gotowych zestawów jak i na podstawie samych planów.

Poniżej link do jednego z większych sklepów oferujących konstrukcje w technologii “stich and glue”:

https://www.clcboats.com/shop/?type=kp

Budowa w technologii “skin on frame”.

Jest to jedna z najstarszych technik budowy łodzi, która najlepiej rozwinęła się pod kręgiem polarnym. Obecnie w tej technologii powstają kajaki, kanu, łodzie wiosłowe, a w ostatnich latach wykorzystano tą technologię do budowy desek SUP.

Konstrukcja szkieletu składa się z wręg giętych na gorąco lub wyciętych ze sklejki oraz drewnianych podłużnic łączonych przy użyciu specjalnej nici lub kleju.  Poszycie kadłuba wykonane jest z odpornej na przebicia tkaniny nylonowej.

Praca przy budowie w technologii “skin on frame” jest bardzo szybka i przyjemna. Konstrukcje budowane tą metodą są bardzo lekkie i odporne, a poza tym mają niepowtarzalny charakter typowy dla rzeczy tworzonych ręcznie.

Poniżej linki do stron z projektami w technologii “skin on frame”:

http://gaboats.com

http://gentrycustomboats.com/Planspage.html

http://www.bergerboote.de/shop/#!/SOF-Boote/c/20734638/offset=0&sort=normal